\( \definecolor{colordef}{RGB}{249,49,84} \definecolor{colorprop}{RGB}{18,102,241} \)
Courses
About
Login
Register
You buy 3 kg of apples. The price per kilogram is \(\dollar\) 1.5. Find the total cost.
Total cost =
7
8
9
4
5
6
1
2
3
C
0
.
dollars
Exit